EEHZA1E221P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEHZA1E221P
JLCPCB Part #
C341198
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 10000hrs@105℃ 220uF 25V 27mΩ 345mA@100Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS