EEH-AZKE561UB
MFR.Part #
EEH-AZKE561UB
JLCPCB Part #
C5727318
Package
Plugin,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 10mm 20mΩ 25V 4000hrs@125℃ 420mA@100Hz 560uF 5mm ±20% Plugin,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS