EEF-SX0J181ER
MFR.Part #
EEF-SX0J181ER
JLCPCB Part #
C3275408
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 180uF 2000hrs@105℃ 2mm 6.3A@100kHz 6.3V 9mΩ Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS