EEF-LX0D471R
MFR.Part #
EEF-LX0D471R
JLCPCB Part #
C3275402
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 2.1mm 2000hrs@105℃ 2V 470uF 6mΩ 7.5A@100kHz Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS