EEF-LR0E181R
MFR.Part #
EEF-LR0E181R
JLCPCB Part #
C2161806
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 180uF 1mm 2.5V 2000hrs@105℃ 4.5mΩ 7.5A@100kHz Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS