EEF-HX1C330R
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEF-HX1C330R
JLCPCB Part #
C6611848
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 16V 2mm 3.2A@100kHz 33uF 40mΩ Polymer ±20% 2917 Polymer Aluminum Capacitors ROHS