EEF-HL0E820R
MFR.Part #
EEF-HL0E820R
JLCPCB Part #
C3274603
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-40℃~+125℃ 1.8A@100kHz 1.9mm 18mΩ 2.5V 82uF Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS