EEF-GX0E471L
MFR.Part #
EEF-GX0E471L
JLCPCB Part #
C3274384
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2A@100kHz 2.5V 2000hrs@105℃ 2mm 3mΩ 470uF Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS