EEF-CX1A470R
MFR.Part #
EEF-CX1A470R
JLCPCB Part #
C3275249
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1.9mm 10V 2000hrs@105℃ 3.2A@100kHz 40mΩ 47uF Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS