EEE-TP1K391V
MFR.Part #
EEE-TP1K391V
JLCPCB Part #
C6611840
Package
SMD,D16xL17mm
Description
-55℃~+125℃ 1.425A@120Hz 100mΩ@100kHz 16mm 17mm 3000hrs@125℃ 390uF 80V ±20% SMD,D16xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS