EEE-TP1K391M
MFR.Part #
EEE-TP1K391M
JLCPCB Part #
C2163988
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+125℃ 1.9A@100kHz 100mΩ@100kHz 16mm 17mm 3000hrs@125℃ 390uF 80V ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS