EEE-TP1E272V
MFR.Part #
EEE-TP1E272V
JLCPCB Part #
C2164077
Package
SMD,D18xL16.8mm
Description
-55℃~+125℃ 17mm 18mm 2.6A@100kHz 25V 2700uF 3000hrs@125℃ 45mΩ@100kHz ±20% SMD,D18xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS