EEETK2A470AQ
MFR.Part #
EEETK2A470AQ
JLCPCB Part #
C401928
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+125℃ 100V 12.5mm 13.5mm 2000hrs@125℃ 250mA@100kHz 420mΩ@100kHz 47uF ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS