EEETK1K471AM
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEETK1K471AM
JLCPCB Part #
C383121
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 16.5mm 18mm 2000hrs@125℃ 280mΩ@100kHz 400mA@100kHz 470uF 80V ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS