EEETK1C101P
MFR.Part #
EEETK1C101P
JLCPCB Part #
C178629
Package
SMD
Description
-40℃~+125℃ 100uF 16V 197mA@100kHz 3000hrs@125℃ 300mΩ@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS