EEETK1A471UP
MFR.Part #
EEETK1A471UP
JLCPCB Part #
C401901
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.2mm 10V 10mm 200mΩ@100kHz 270mA@100kHz 3000hrs@125℃ 470uF ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS