EEE-TK1A332AM
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE-TK1A332AM
JLCPCB Part #
C6942348
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10V 16.5mm 18mm 2000hrs@125℃ 3300uF 75mΩ@100kHz 975mA@120Hz ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS