EEETG2A220P
MFR.Part #
EEETG2A220P
JLCPCB Part #
C401896
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.2mm 100V 10mm 1Ω@100kHz 2000hrs@125℃ 22uF 90mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS