EEE-TG1V470UP
MFR.Part #
EEE-TG1V470UP
JLCPCB Part #
C5686933
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 1Ω@100kHz 35V 47uF 6.2mm 65mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS