EEETG1H470UP
MFR.Part #
EEETG1H470UP
JLCPCB Part #
C178627
Package
SMD
Description
-40℃~+125℃ 133mA@100kHz 2000hrs@125℃ 47uF 50V 750mΩ@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS