EEETG1H101UP
MFR.Part #
EEETG1H101UP
JLCPCB Part #
C401883
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.2mm 100uF 10mm 2000hrs@125℃ 221mA@100kHz 500mΩ@100kHz 50V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS