EEETG1C101P
MFR.Part #
EEETG1C101P
JLCPCB Part #
C178624
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.2mm 100uF 128.1mA@120Hz 16V 2000hrs@125℃ 500mΩ@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS