EEE-TC1V470V
MFR.Part #
EEE-TC1V470V
JLCPCB Part #
C2163875
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.8mm 200mΩ@100kHz 3000hrs@125℃ 35V 410mA@100kHz 47uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS