EEE-TC1V391UV
MFR.Part #
EEE-TC1V391UV
JLCPCB Part #
C6189886
Package
SMD,D10xL10.8mm
Description
-40℃~+125℃ 10.8mm 10mm 150mΩ@100kHz 3000hrs@125℃ 35V 390uF 487.5mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS