EEE-TC1V101V
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE-TC1V101V
JLCPCB Part #
C2163879
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.8mm 100uF 200mΩ@100kHz 3000hrs@125℃ 35V 410mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS