EEETC1C221P
MFR.Part #
EEETC1C221P
JLCPCB Part #
C383123
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 16V 200mΩ@100kHz 220uF 3000hrs@125℃ 410mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS