EEE-TC1C101V
MFR.Part #
EEE-TC1C101V
JLCPCB Part #
C2163886
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.8mm 100uF 16V 200mΩ@100kHz 3000hrs@125℃ 410mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS