EEETC1A471UP
MFR.Part #
EEETC1A471UP
JLCPCB Part #
C401866
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 10V 200mΩ@100kHz 3000hrs@125℃ 410mA@100kHz 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS