EEETC1A221P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEETC1A221P
JLCPCB Part #
C401864
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 10V 200mΩ@100kHz 220uF 3000hrs@125℃ 410mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS