EEEHBC470UAR
MFR.Part #
EEEHBC470UAR
JLCPCB Part #
C336366
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 39mA@120Hz 47uF 5.8mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS