EEE-FTE221XAL
MFR.Part #
EEE-FTE221XAL
JLCPCB Part #
C1881633
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 220uF 25V 6.3mm 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS