EEE-FT1C102AV
MFR.Part #
EEE-FT1C102AV
JLCPCB Part #
C2164031
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.19A@100kHz 10.8mm 1000uF 10mm 16V 2000hrs@105℃ 60mΩ@100kHz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS