EEEFPJ470UAR
MFR.Part #
EEEFPJ470UAR
JLCPCB Part #
C401759
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 160mA@100kHz 2000hrs@105℃ 47uF 4mm 5.8mm 6.3V 850mΩ@100kHz ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS