EEEFPA330UAR
MFR.Part #
EEEFPA330UAR
JLCPCB Part #
C413619
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 160mA@100kHz 2000hrs@105℃ 33uF 4mm 5.8mm 850mΩ@100kHz ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS