EEE-FPA221XAV
MFR.Part #
EEE-FPA221XAV
JLCPCB Part #
C2164271
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 220uF 6.3mm 600mA@100kHz 8.3mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS