EEEFNC271XUV
MFR.Part #
EEEFNC271XUV
JLCPCB Part #
C540947
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 270uF 280mA@100kHz 340mΩ@100kHz 6.3mm 8.3mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS