EEE-FNC271XUL
MFR.Part #
EEE-FNC271XUL
JLCPCB Part #
C1881555
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 270uF 280mA@100kHz 340mΩ@100kHz 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS