EEEFN1V151V
MFR.Part #
EEEFN1V151V
JLCPCB Part #
C497602
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 35V 600mA@100kHz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS