EEE-FN1V151L
MFR.Part #
EEE-FN1V151L
JLCPCB Part #
C3829876
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 150uF 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 35V 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS