EEEFN1V101XV
MFR.Part #
EEEFN1V101XV
JLCPCB Part #
C497601
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 280mA@100kHz 340mΩ@100kHz 35V ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS