EEEFN1K100XV
MFR.Part #
EEEFN1K100XV
JLCPCB Part #
C540960
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 2.4Ω@100kHz 2000hrs@105℃ 6.3mm 60mA@100kHz 8.3mm 80V ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS