EEEFN1J470P
MFR.Part #
EEEFN1J470P
JLCPCB Part #
C494864
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 250mA@100kHz 47uF 63V 650mΩ@100kHz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS