EEEFN1H470XV
MFR.Part #
EEEFN1H470XV
JLCPCB Part #
C497608
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 195mA@100kHz 2000hrs@105℃ 47uF 50V 680mΩ@100kHz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS