EEE-FN1H470XL
MFR.Part #
EEE-FN1H470XL
JLCPCB Part #
C3830029
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 195mA@100kHz 2000hrs@105℃ 47uF 50V 6.3mm 680mΩ@100kHz 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS