EEEFN1H271UV
MFR.Part #
EEEFN1H271UV
JLCPCB Part #
C540957
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 10mm 180mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 270uF 50V 670mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS