EEEFN1H221P
MFR.Part #
EEEFN1H221P
JLCPCB Part #
C494859
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 180mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 220uF 50V 670mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS