EEE-FN1H221L
MFR.Part #
EEE-FN1H221L
JLCPCB Part #
C1881664
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 180mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 220uF 50V 670mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS