EEE-FN1H151UL
MFR.Part #
EEE-FN1H151UL
JLCPCB Part #
C1881635
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 150uF 2000hrs@105℃ 340mΩ@100kHz 350mA@100kHz 50V ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS