EEEFN1H101V
MFR.Part #
EEEFN1H101V
JLCPCB Part #
C497610
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 340mΩ@100kHz 350mA@100kHz 50V ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS