EEEFN1E471UV
MFR.Part #
EEEFN1E471UV
JLCPCB Part #
C497597
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 25V 470uF 600mA@100kHz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS